Bir boksörün hayatı nasıl geçer?

Sporla iç içe geçen bir yaşamın, sağlıklı ve yüksek yaşam kalitesine sahip bir şekilde geçeceğini tahmin edersiniz. Ancak boks, diğer spor dallarından savunma sporu olduğu için ayrılır. Boks, bireysel bir spordur. Boksörlerin hayatı kişisel mücadele konusunda destan yazmakla geçer. Çünkü takım değil, önde olan sizsiniz. Böyle bir sporla ömür boyu ilgilenmek, kişinin hayatına da bir takım pozitif özellikler katacaktır. Boks derslerine başladığınızda, nasıl bir boksör olacağınızı öngörebilirsiniz. Çünkü boks, karakterinizle de tam uyum içerisinde olmayı bekleyen bir spordur.

 

Eğer karakter yapınız boks için uygun değilse, boks başarılı olacağınız veya uzun süre yapabileceğiniz bir spor değildir. Boks, sizi önceleri deneyecektir. Bu spor için uygun olmanızı bekleyecektir. Mücadele etmek, boks tekniğini tam manası ile kapmak için sizin de mücadele etmeniz gerekecektir. Boks, sporun sporcuya sporcunu da bu spora uygun olması gereken özellikte bir spordur.

 

Sağlamlık, dayanıklılık, güç, denge, esneklik ve başarı için gereken rutin antrenmanlar için kendinizi ne kadar hazır hissediyorsunuz? Boks size ne derecen uygun bir spor? Boksörlerin hayatı bu soruların cevabını vermekle, istikrar ile ve azimle geçer. Uzun yıllar boks sporu ile ilgilenmiş birine imkânsız kelimesinin anlamını soramazsınız. Çünkü çalışma ve azimle nelerin başarılabilindiğini denemiştir, imkânsız diye bir şey vardır derseniz size inanmaz. Boks derslerinde öncelikle azimli olmayı ve dayanıklı olmayı ruhunuza öğretmeniz gerekir. Boksa devam ettiğiniz sürece kararlı bir kişilik geliştirirsiniz. Asla pes etmeme konusunda daha net olursunuz. Kendinize daha çok inanır, güvenirsiniz. Yaşamla olan mücadelenizde payınıza düşeni yaptığınızda başarının sizden yana geleceğini artık öğrenmiş olursunuz, boksörlerin hayatları bu anlatılanlardan çok daha fazla pozitif şeyi deneyerek geçer.

 

Şimdi ise siz, yeni bir spor seçmek istiyorsunuz. Acaba boks yapabilir miyim, kişiye özel boks dersi alarak boksör olarak ne kadar kendimi geliştirebilirim diye soruyorsunuz. Öncelikle de bir boksörün hayatının nasıl olabileceğini tahmin etmek gerekiyor diye düşünerek kendinizi burada buldunuz!

 

Haklısınız, araştırmadan hiç bir şey yapmamak gerekiyor. Özellikle bu devirde, internet bu kadar hayatımızın içindeyken, her türlü araştırmayı sanal dünya üzerinden yapabiliyorken üstelik! Öncelikle şunu bilmenizi istiyoruz, çok daha sosyal olabilirsiniz. Bedensel gelişiminiz, gücünüz daha ön planda olacak. Zihinsel gelişiminiz, psikolojiniz çok daha berrak olacak. Zaman içerisinde spora başladığınız, boks yapmaya başladığınız gün aldığınız karar için kendinizi tebrik edeceksiniz. Çünkü bu savunma sporunu öğrenmek yaşam kalitenizi arttıracak. Bedensel, zihinsel anlamda daha sağlıklı olmak sahip olabileceğiniz en değerli şey. Siz de iyi bir boksör olabilirsiniz, istemeniz ve harekete geçmeniz yeterli.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!