Boks dersleri çocuklara faydalı mıdır?

Çocuklarınız için her şeyin en iyisini istersiniz, en iyi okullara göndermek en iyi eğitimi almasını istemek sizin için önemli. Yaz döneminde çocuklarınızın yeni bir spor dalı ile tanışmasına ne dersiniz? Çocuklar özel boks dersleri ile çocuklarınız bu yaz boksla tanışabilir. 2015 yazı için çocuklarınızın harika bir hobisi olabilir.

 

Boks öğrenen çocuklar zannedildiğinin aksine kavgacı olmazlar. Boks sporu ile tanıştıklarında öncelikle sağlıklı beslenmenin, bedenine iyi bakmanın gerektiğini öğrenirler. Aynı zamanda kavganın gereksizliğini ve spor yapan kişinin dingin bir ruha sahip olması gerektiğini öğrenirler. Çocuklarınızın daha sağlıklı bir şekilde büyümesi ve tabi ki ruhen olgunluk kazanmaları için mutlaka spor yapmaları gerekir. Boks, alternatifleriniz arasında bize göre en güçlü olan.

 

Boks öğretisi nedir?

 

Diğer spor dallarından birçok özellik açısından ayrılan boks, sertlik ve güç gerektiren bir spordur. Dövüş sanatlarını incelediğimizde ise daha zor bir spor olduğunu görebiliyoruz. Örneğin Judo sporunu ele alalım, belli noktalara odaklanarak rakibi yenmeye fırsat veren Judo, söz konusu boks olduğunda daha hafif kalıyor. Koordinasyona sahip olunması gereken boks ise, teknik ve güçle birlikte sporcunun daha istikrarlı bir çalışma yürütmesini gerektiriyor. Boks öğretisinde temel mantık ise dayanıklılık, istikrar ve sağlamlıktır. Çocukların erken yaşlarda boks dersi alarak bu öğretiye sahip olması onların yaşamları boyunca sporcu ruhuna sahip olmalarını sağlar. Bildiğiniz üzere alışkanlıklar çocukluk döneminde kazanılır. Çocuğunuzun çocuklara özel boks derslerine katılarak yaşamları adına en iyi yatırımı yapmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kick boks öğrenen çocukların kendilerini gerektiğinde savunabiliyor olmaları da aileler için ayrıca bir avantaj. Çünkü günümüzde çocuk kaçırılmaları, çocuklara yapılan işkenceler arttı. Çocuğunuzun her durumda ve her şartta kendini koruyabilecek olması önemli bir detay. Yaz döneminde boks kurslarına yazılarak hep sporcu kimliğine hem de kendilerine savunabilecekleri yetilere sahip olabilirler. Kicks boks dersleri almaya başladıklarında koordinasyon geliştirme çalışmaları ile teknik öğrenirler sonrasında ise; tekme dirsek ve diz hareketlerini öğrenirler. Son aşamada ise gardını almayı, hangi durumda ne yapması gerektiğini öğreneceklerdir. Saldırı sporu olarak değil, savunma sporu olarak görülmesi gereken boks, çocukların özellikle de gençlerin ilgilenmekten hoşlanacakları bir spordur. Ebeveynlerin bu konuda teşvik edici olması gerekir.

 

Spor neden önemlidir?

 

Spor, çocuklarınızın kötü alışkanlıklardan uzak kalması için önemlidir. Spor yapan çocukların gençlik dönemlerinde daha dikkatli olduğu ve düzgün bir yaşam kazandığı biliniyor. Çocuklarınızın hareketli bir yaşamı olmasını önemsiyor, sağlıklı bir ömür geçirmelerini istiyorsanız mutlaka spora yönlendirmelisiniz. Bu sene yaz tatili için boks dersi almalarını sağlayarak bu konuda ilk adımı atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!