Boks kurslarına kimler katılabilir? Kimler lisans alabilir?

Boks kursu hem amatör hem de profesyonel olarak boks çalışmalarına katılmak ve spor yapmak isteyen herkese açıktır. Boks lisansı almak için 6 aylık boks kursu görmeniz ve sonrasında lisans için gerekli sınavlardan geçmeniz gerekiyor. 34 yaş sınırı bulunan boks lisansı için profesyonel boks antrenörlerinden ders almanızı öneriyoruz.

 

Resmi müsabakalara katılma şansı sağlayan boks lisansı ile gerçek bir boksör olabilirsiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz boks kursları, boksun herkesin sporu olduğunu gösteren çalışmalarla size boksu en iyi şekilde tanıtacaktır. Boks lisansının, profesyonel boks hayatınız süresinde her sene yenilenmesi gerekiyor. Türkiye Boks Federasyonu tarafınca verilen boks lisanslarının yaş sınırı da bulunmaktadır. 11 yaşında profesyonel boks hayatına başlayabilir, 34 yaşında profesyonel boksu bırakabilirsiniz. 11-34 yaş aralığı, spor kariyeri yapmak isteyen herkes için önemlidir. Spor da verimli olunan yaşlar olarak bu yaş aralığı belirlenmiştir. Milli boksör olmak için profesyonel sporcu lisansına sahip olmanız gerekir.

 

Boksörlerin her sene profesyonel boksörlüğe devam etmesi için, her sene düzenlenen bu sınavlara katılmaları gerekir. Dolayısı ile düzenli olarak boks idmanlarına devam edilmesi gerekliliktir. Boks kursları aynı zamanda profesyonel boksörlerin bu sınavlara hazırlanması için fırsattır. Boks antrenmanları arasında en önemli olanın ip atlamak olduğunu da belirtmek isteriz. Kas yapısını destekleyen, yumruklarınızın daha güçlü olmasını sağlayan düzenli idmanların ihmal edilmemesi gerekir.

 

Kısaca;

 

  • Boks kurslarına katılmak için 11 yaşını geçmiş olmanız gerekir.
  • Profesyonel boks lisanslı almak için boks kurslarına devam etmeniz önemlidir.
  • Boksa amatör olarak başlamak istiyorsanız da yine bu kurslara devam edebilirsiniz.
  • Boks, herkesin öğrenmesine açık olan yaşam kalitenizi arttıran bir spordur.

 

Boks idmanlarına devam ederken mutlaka yeme içme düzenine de ayrıca dikkat etmeniz gerekir. Kan basıncının dengelenmesini sağlayan düzenli boks derslerinin kemiklerin güçlenmesinde son derece etkili olduğunu hatırlatmak isteriz. Düzenli idmanların bu anlamda önemli ve gerekli olduğunu bilmeniz gerekir.

 

Boksörlerin kilo kontrollerini de en iyi şekilde yapması gerekir. Bu amaçla boks egzersizlerini ihmal etmemeleri önerilir. Beden ve ruh sağlığının korunmasına da yardımcı olan boks, yaşam kaliteniz konusunda etkili bir spordur. Boks, savunma tekniklerini öğrenmenizle birlikte güvenliğiniz konusunda kimseye ihtiyacınız kalmadan, etkin çözüm üretebileceğiniz şekilde yeteneklerinizin gelişmesini de sağlar.

Boksa başladığınızda yeme içme düzeninize ayrıca önem göstermeniz beklenir. Katılacağınız boks kurslarında mutlaka bu detaylar için size bilgi verilecektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!