Boks Yaparken Kendinize Güvenin

Boks sporu özgüven sağlayan sporlar arasında yer almaktadır. Her yumruğunuzu attığınızda gücünüzün yanında kendinize güvendiğiniz de o yumruğun etkisi çok daha güçlü kılmaktadır. Boks yaparken rakibinizi yenmek için güçlü olmanızın yanında güçlü bir duruşunuzun da olması gerekmektedir. Güçlü görünmeniz için ise önce kendinize güven duymanız sonra ise her oyunda başarılı olacağınızdan emin olmanızdır. Hayatta her zaman iyilikler olmayacağı gibi kendinizi kötü hissettiğiniz anlarda karşınıza çıkacak rakiplerinizin moralinizi bozmasına izin vermeyerek her zaman daha iyi olacağınızı kendinize göstermelisiniz. Bunun için özel boks dersleri alabilir ve kendinizi birebir derslerle çok daha iyi bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Boks derslerinde öğreneceğiniz ilk ders mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmemektir. Kendinize güvendiğiniz her hamlede tereddüt etmeden atak oynamalı ve durup geri çekilmeniz gereken noktalarda rakibinizi şaşırtmalısınız. Boks dersi alırken sadece vücut duruşunuz ya da yumruklarınızı gücünü geliştirmek değil taktiklerinizi de geliştirmenize destek olacaktır. Boks sporunda yaptığınız hamleler eğer doğru değilse isabetli atışlara sahip olmazsınız bu da sizin taktiklerinizin işe yaramaz olduğunu ve yeni stratejiler belirlemeniz gerektiğini göstermektedir. Özel derslerle kendi taktiklerinizi geliştirebilir zayıf olduğunuz noktalara üçüncü bir göz tarafından saptanmasını sağlayabilirsiniz. Boks yaparken tam olarak konsantre olmak da doğru hamleler yapmanızı sağlayacağı için vücut gücünüzün yanında beyin gücüne de ihtiyaç duyarsınız. Bu nedenle boks sporu ile uğraşan kişilerin besinlerine dikkat etmesi ve sağlıklı beslenmeleri gerekmektedir.

Sağlıklı beslenme alışkanlığını kazanmak tam olarak sağlıklı bir hayatın parçasıdır. Gün içinde yeteri kadar su almalı yaşamınız boyunca spordan uzaklaşmamalı ve her daim protein ve vitamin açısından zengin besinlerden yana öğünlerinizi oluşturmalısınız. Proteinli besinlerin tüketiminde kilo alma kaygısı genelde yaygın olsa da sporcuların gün içinde yaktıkları kaloriler fazla olduğu için öğünlerini zengin tutmaları doğal karşılanmalıdır. Beslenmeniz, mental hazırlıklarınız ve vücut eğitiminiz tamamlandıktan sonra boks dalında başarısız olmak için hiçbir nedeniniz kalmaz. İyi stratejileriniz olduğunda ise boks sporunda rakipleriniz sizden korkacaktır.
Boks yaparken kollarınızın güçlü olması tek başına yeterli olmayacağı için hazırlıklar esnasında bel ve boyun kaslarınızın da güçlü olduğundan emin olmalısınız. Yumruk atarken boyundan destek almakta ve bir darbe ile karşılaştığınızda ise bel kaslarınızın gücü sayesinde ayakta kalmaya devam edersiniz. Boks yaparken durmanız gereken pozisyondan öncesinde ısınmanız gereken hareketlere ve odaklanmanız gereken noktalara kadar her alanda bilgi sahibi olmak için boks dersi almalı ve kendinizi yeterli hale getirene kadar boks derslerinden vazgeçmemelisiniz. Boksa yeni başlayan biriyseniz mutlaka ön değerlendirme için hocanızdan nasihat almalı ve uygulamalısınız. Boks sporuna başlayan birçok kişi bu sporla amatör olarak uğraşsa da hiçbir zaman boks da başarısızlığı kabul etmek istememektedir. Bu nedenle vazgeçmeyip kendinizi geliştirmek için boks kurslarından faydalanmalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!