Boksörlerin Hayatı Nasıl Olur?

Sporcuların hayatı idealisttir. Çünkü başarı odaklı çalışmalarının sonucunu görmek isterler. Sizler, bir spor dalı ile profesyonel olarak ilgilenmeyi düşünüyor, boks dersi almak istiyorsanız öncelikle bu seçiminizin hayatınız için harika bir karar olduğunu bilmelisiniz. 21. yy için insanların en büyük sorunu, sağlıksız yaşamdan ileri gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi her anlamda gündelik hayatımızı kolaylaştırmış olsa da, sağlığımızı kötü etkilemektedir. Örneğin, bakkala markete gitmek için dahi araçlarımızı kullanıyoruz hareketsiz kalıyoruz diye 10 yıl öncesinde şikâyet ederken, bugün arabamıza dahi binmeden evde, internet başında her işimizi halletmeye başladık. Dolayısı ile tamamen hareketsiz bir yaşamın kurbanı oluyoruz ve farkına dahi varmıyoruz. Hareket etmek, insan sağlığı için son derece mühim. Çünkü dolaşım sistemimiz hareket ettiğimizde sağlık kazanır. Kalbimiz, sinir sistemimiz hareket ettiğimiz sürece sağlıklı kalır. Eklemlerimiz, iskelet sistemimiz de bu açıdan risk altında. Oysa spor yapmaya başladığımızda, hayatımızı tehdit eden hareketsizlikle mücadele etmeye de başlarız.

Boks dersleri bu anlamda hayatı düzene sokan ve teknolojinin gelişim gösterdiğini günümüzde bizleri hareketsizlikten kurtarır. Profesyonel bir boksörün hayatı, başarılarla doludur. Milli ve ulusal ödüllerin dışında, yaşamını kazanmıştır. Daha sağlıklı, daha güçlü ve daha zinde bir yaşam en büyük kazancıdır. Kötü alışkanlıklardan uzak, bağımlılıkların tuzağına düşmediği bir yaşam en büyük ödülüdür. Çünkü sporla uğraşan herkes, sigara ve alkol bağımlılığından uzak kalmayı başarır.

İnsanlar neden sigara içer, neden alkol tüketir?

Hiç kimse zarar görmek istediği için bu alışkanlıkları edinmez. Zamanla sosyal içici olur ve sonrasında öğrendiği şeyler alışkanlığa dönüşür, neden sigara içtiğini hiç kimse bilmez. Tek açıklamaları vardır, çünkü çok stresliyim! İşte bu stresi sigara içerek yenebildiğini zanneder, aldanır fakat göremez. Bu ayrımı görmek için sporu hayatlarına dâhil etmeleri gerektiğini öneriyoruz. Çünkü spor yapmaya başladıklarında, madde bağımlılığı başta olmak üzere sosyal içicilikten dahi kurtulurlar. Zorlanmazlar. Bırakmak için mücadele etmezler, çünkü artık stres durumlarında kendilerini spor yaparak rahatlatmayı bilirler, öğrenirler. Boks dersi alarak sizler de profesyonel birer boksör olmasanız dahi, en büyük ödülü kazanabilirsiniz. Daha sağlıklı bir yaşama sahip olma şansınızı kullanmalısınız.

Boksörlerin hayatını merak edenler için onların en büyük kazanımlarından söz ettik. Özel boks dersi alarak veya gruplara boks dersi alternatifini arkadaşlarınızla birlikte değerlendirerek yaşam kalitenize katkı yapabilirsiniz. Hayatınızı daha iyi şartlarda yaşamak istiyorsanız, sporun sizin için vazgeçilmez olması gerekiyor. Çünkü kendinize iyi bakmanın ilk şartı, spor yapmaktır. Spora başlamak için en iyi zaman karar verdiğiniz an. Ertelediğinizde hep bir bahane çıkacaktır ve spora bir türlü başlayamayacaksınız. İşte bunun için karar verdiğinizde harekete geçmenizi öneriyoruz. Boks, iyi bir seçim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!