Boks’un Faydaları Nelerdir?

Boks derslerine katıldığınızda esneklik, denge, dayanıklılık ve kendini savunma yeteneğine sahip olacaksınız. Daha sağlıklı bir bedene kavuşmak için boks iyi bir seçimdir.  Esneklik kazandığınızda boks tekniklerini daha kolay uygulayabiliyor olacaksınız. Öne eğilmek, bacakları kaldırıp indirmek ve yumruk atmak esneklik kazanmak için yapacağınız çalışmalardan. Aynı zamanda hayatınızı da kolaylaştıracak olan hareketler olarak görülürler. Esneme hareketleri ile boks derslerinin başladığı günlerde denge için de çalışmalarınız devam edecek. Böylce boks tekniklerini öğrenmeye adım adım devam edeceksiniz. Boks, gündelik hayatınız içinde oldukça faydalı olacaktır. Boks öğrenirken dengenin önemli olduğunu göreceksiniz. Beden dengenizi sağlamak için düzenli derslere katıldığınızda, artık tek bacağınız havadayken ve aynı zamanda  bu durumda hareket ederken dengenizi kaybetmeyeceksiniz.

 

Kick boks öğrenmek isteyenler içinse;

 

Denge kick boks için çok daha önemlidir. Çünkü kick boks tekniklerinde denge her hareketin başıdır. Boks dersinde bu nedenle ilk olarak öğreneceğiniz şeyler arasında denge ve esneklik gelir. Dışarıdan bakıldığında dayanıklılık ve gücün ön planda olduğu bir dövüş sanatı olarak görülen boks, gerçekte bir savunma sporudur. Denge ve esneklik ise dayanıklılıktan önce gelir. Beden dengenizi arttırmak için sık sık antrenman yapmanız gerekir. Boks, zamanla keyif alacağınız antrenmanlarla hayatınızı değiştirecek. Boks öğretisi sizi hayata hazırlayacak.

 

Kadınlara özel boks dersleri de verilmektedir. Aynı şekilde esneklik, denge, dayanıklılık ve kendini savunma konularında yetenek kazandıran antrenmanların kadınlar için daha değerli olduğunu biliyoruz. Çünkü kadınlar savunma konusunda yetersiz hissederler. Fakat boks öğrendiklerinde kendilerine olan güvenleri artacaktır. Dayanıklılık için alacakları ilk ders üç dakikalık periyotlar halinde diz, yumruk ve dirsek atmak. Aynı zamanda antrenman dışında da çalışmalara devam ederek daha kısa sürede boks tekniklerini pekiştirmeyi başarabilirsiniz. Koordinasyonunuzu arttırmak ve daha iyi hissetmeniz için boks öğrenmenizi öneririz. Fitness amacı ile kadınların boks ve alternatif olarak kick boks öğrenmesi faydalıdır. Savunma sporu olarak görmeli, kendinizi güvende hissetmek için boks öğrenmenin gerekliliğine inanmalısınız.

 

Boks öğrenmenin en güzel tarafı tabi ki kendini savunma konusunda artık eskisinden daha iyi olacağınızı bilmeniz. Fiziksel olarak daha güçlü olmanın kendinizi savunurken özellikle teknik bilmenin güven vermesi. İşte tüm bunlar boks öğrenmeniz için gayet yeterli nedenler. Artık arabanızı park ettiğinizde, kapalı otoparktan çıkarken etrafta kimseler yoksa korkmanıza gerek yok. Çünkü her zaman silahınız yanınızda, silahınız yumruklarınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!