Fit olun, güzel kalın, boks yapın!

Boks derslerine katılarak güzel ve fit kalabilirsiniz, sadece erkeklerin değil kadınların da bu spora karşı ilgilerinin olduğunu biliyoruz. Spor yapmak isteyen herkesin boks hakkında merak ettiği şeyler vardır. Bunlar arasında en önemli olanı, boks kursları sırasında yaşayabileceğim tehlikelerden kendimi nasıl koruyabilirim sorusudur. Boks dersi alan her kursiyerin egzersizler esnasında başında kask mutlaka olmalıdır. Kask sayesinde olabileceğiniz olası darbelerin şiddetini hissetmezsiniz. Profesyonel boksörler de idmanlarda bu kaskları kullanırlar, çünkü güvenilir şekilde idman yapmak başarılı birer boksör olmak adına önemlidir. Sizler de antrenman yaparken dikkatli olmalı, güvenlik problemi için önlem almaya çalışmalısınız. Kaskınız olmadan antrenman yapmamanız önerilir, buna dikkat etmeniz yeterlidir. Aynı zamanda eller için de eldiven kullanmak gerekir. Çünkü incinme veya kırılma gibi sağlık sorunlarından da korunmanız gerekir. Boks kıyafetlerini isterseniz boks dersi alacağınız salondan temin edebilir, dilerseniz spor fashion mağazalarından satın alabilirsiniz. Sporla iç içe bir yaşama sahip olmanın önemini bilerek, güzellik gençlik kadar sağlık için de değerli olduğunu fark ederek spora zaman ayırmaya çalışmalısınız.

 

Ortalama haftalık 4 saat olan boks kurslarına sporu seven herkes katılabilir. Boks dersleri iki kişinin birbirlerine karşı mücadele tekniğinden oluşur, bu tekniği uygulamalı olarak gösteren eğitimler halinde verilir. 12 yaş sınırı vardır. 12 yaşını tamamlayan çocuklar, alacakları haftalık 4 saatlik boks kursları ile başarılı birer boksör olarak kendilerini geliştirebilirler. Sadece profesyonel boksör olmak isteyenlerin değil, kilo vermek isteyenlerin de bu kurslara katılabileceklerini belirtmek istiyoruz. Güzel bir yaşama sahip olmanın altında bu yaşam için verilmesi gereken emek yatar, bu emeği vermeye hazır olan herkes bu derslere katılarak güzel bir yaşama sahip olma şansını yaratabilir.

 

Katılacağınız boks dersi için uzman eğitmenleri tercih etmelisiniz. Eski boksörlerin çalışma programları bu anlamda tercih etmenizi önerdiğimiz kurslardır. Büyük bir emek verirken doğru hocayla çalışmanın, başarma konusunda en büyük destekçiniz olacağını bilmenizi isteriz. Özellikle profesyonel kariyer düşünenler, spor kariyeri yapma konusunda istekli olan çocuklar için boks kariyeri olan bir antrenör önemli bir detaydır.

 

Boks sayesinde daha iyi bir yaşama hazır mısınız? Sağlıklı, genç ve dinamik kalmak hayat felsefeniz mi? İşte boks tam da size gör bir spor. Karizmasını boks derslerine borçlu onlarca profesyonel boksörden biri de siz olabilirsiniz, harekete geçmeniz için bu bahar döneminin iyi bir fikir olduğunu düşünüyor, boks çalışmalarınız için bir an evvel harekete geçmenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!