Haydi, kızlar ringe!

Kızların hayatın her alanında aktif olmasını, ekonomik özgürlüklerini elde etmelerini ve dünya da bu erkek işi bu erkek sporu bu işi anca erkek yapabilir gibi söylemlere yer bırakmamalarını istiyoruz. Bu nedenle boks dersleri almaları için kızlara önerilerde bulunmak ve boksun erkek sporu olarak görülmesini engellemelerini öneriyoruz. Çünkü ringler kızlara çok şey katabilir!

 

Spor yapmanın faydaları saymakla bitmez, kadınlar spor yaptıkla daha az estetik kaygı duyarlar. Boks, kasların güçlendirildiği bir spordur. Bu spor, gençlik iksiri gibidir çünkü kol sarkmaları dâhil olmak üzere selülitlerin oluşmasını da engeller. Spor yapmanın en önemli güzellik desteği olduğunu kadınlara duyurmak istiyoruz, genç ve güzel kalmamaları için düzenli olarak spor yapmaları gerektiğini bilmeliler. İster açık havada ister kapalı alanlarda boks dersleri alarak, boks idmanlarını aksatmadan devam edildiğinde uzun dönemde etkisini ciddi şekilde görürsünüz. Hepsinden önemlisi düzenli olarak toksin attığınız için cildiniz genç kalır. İskelet kas sistemini çalıştırdığınız için birçok hastalıktan uzak durmayı başarırsınız.

 

Bugün baktığınızda insanların neden bu kadar çok ilaç kullandığını tek bir neden bağlayabilirsiniz. Hareketsiz yaşam! Bunun nedeni ise her şeyi daha kolay yapıyor olmak. Teknoloji bize iyilik mi yapıyor yoksa ciddi anlamda zarar mı veriyor bilinmez fakat hareketsiz bir yaşamın nedeni teknoloji ise, zarar veriyor diyebiliriz. Boks dersi almaya başladığınızda hareketsizlikten kurtulmuş olursunuz. Her ne kadar işe gidip geliyorum, merdiven de çıkıyorum diyorsanız, yeterli hareket sağlanamıyor olabilir. Çünkü bugün 40lı yaşlarına gelen ve şeker, tansiyon gibi ilaçları rutin olarak kullanmaya başlayanların ortak özelliği, spor yapmıyor olmaları. Spor yaptığınızda kan değerleriniz düzelir, düzenli spor ile kronik hastalıklardan kurtulmanız da mümkündür.

 

Kızlar daha çok dikkat etmeliler çünkü erkeklerle aynı beden yapısına sahip değiller. Dolayısı ile menopoz dönemi yani 40 yaş üstü daha risklidir. Bu nedenle şimdiden spor yaparak, olabildiğince kadınlara boks dersi veren salonlara giderek bedenlerine yatırım yapmalılar. Kadınların kendilerine çok daha iyi bakmaları gerekir, erkeklerden önce kadınlar yaşlanıyor bunun nedeni kadınların daha fazla yıpranmasıdır. Kadınlar, kendilerine zaman ayırarak güzelleşmelidir. Kozmetik ürünlerine para yatırarak veya estetik operasyonlar yaptırarak değil, içten gelen güzelliğe yani sağlığa sahip olmaları gerektiğini görmelidirler. Boks dersleri alan kadınların sağlık sorunlarından uzak, daha genç ve daha güzel oldukları gerçeğini sizlerle paylaşmak istedik. Sağlıklı bir yaşam arzu eden herkesin boksa gönül vermesini, hayatının bir köşesinde mutlaka spora yer açmasını umuyoruz. Sağlıklı bir yaşamın olmasa olmazı olan spor, hayatınızda yer almalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!