Kanserle mücadele için spor yapın

Spor yapmak için onlarca nedeniniz olabilir ancak en önemlisi kanserden korunma amaçlı olanıdır. Çünkü günümüzde insanların her çeşit kanser riskine karşı nasıl bir önlem alması gerektiği bilinmiyor. Kanser türlerinin tamamı tedavi için umut vermiyor. En önemli ölümcül hastalık kanser, sağlıklı yaşamla bizden uzak durabilir. İşte tam da bu yüzden kendinize bir spor dalını seçmeli, rutin bir şekilde amatör olarak da olsa o sporla ilgilenmelisiniz. Dâhil olacağınız spor dalını seçmek için öncelikle incelemeler yapmalı, spor dalını araştırmalısınız. Size uygun bir spor dalını seçmek için uygulamalı olarak denemeyi de ihmal etmemelisiniz. Tercih etmenizi önerdiğimiz spor dallarından biri olan boks, alacağınız rutin boks dersleri ile hayatınızı güzelleştirecek güce sahiptir!

 

Boks dersleri, denge güç sağlamlık ve esneklik kazanmanızı sağlar. Kanser gibi sağlık sorunlarından uzak durmak için boks mükemmel bir seçimdir. Çünkü iyi bir boksör beslenme düzenine dikkat eder. Doğal ürünleri tercih eder. Bol su tüketir ve sağlıklı yaşar. Hareket alanı yüksektir, beden sağlığını korumak için ruh sağlığının da yerinde olması gerektiğini bilir. Sporun dinginleştiren yönünü tanır, düzenli spor yaparak psikolojisini en iyi durumda tutabileceğine yani stres yönetimini en iyi şekilde yapabileceğine inanır.

 

Kanser, sadece hareketsiz yaşam veya kötü beslenme nedeniyle gerçekleşmiyor. Kanser, duygu durum bozuklukları nedeniyle de yaşanıyor. Depresyon, öfke kontrolü veya depresyon zamanla çağın vebasına neden olabiliyor. Oysa düzenli olarak spor yapan insanlar bu tür rahatsızlıklardan da uzak durmayı başarıyor. Boks dersleri bu nedenle de önemlidir. Çünkü hayatınızda düzenli bir şekilde spor yapmaya yer açtığınızda, sporun sağlık getiren yönüyle tanışırsınız. Görürsünüz ki spor yaparak birçok problemle başa çıkabilirsiniz.

 

Sporcu insan ne yapar, ne yapmaz?

 

  • Sporcu insan kendini nasıl rahatlatabileceğini, psikolojik olarak nasıl iyi hissedebileceğini bilir. Enerji atarak rahatlar, düzenli egzersizlerle hayata anlam kattıkça kendini daha iyi hisseder.

 

  • Madde bağımlılıklarının her türlüsünden uzak kalmayı başarır. Çünkü hayatın değerini bilir, sağlıklı olmanın öneminin farkındadır.

 

  • Asla gece hayatına kendin kaptırmaz, sağlıksız bir yaşama tahammül etmez.

 

  • Kendisi gibi sporcu insanlarla arkadaşlık eder, iyi bir çevre edinir. Asla kötü arkadaşlıklar kurmaz, özenmez.

 

Dolayısı ile sporcu kimliği, sadece kanserden korumaz. Aynı zamanda kalitesiz yaşamdan da korur. Çünkü spor, yaşam kalitenizde etkindir. Kanserle olan mücadele de bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekir. Kanser riski bağışıklık sistemi zayıf insanlarda daha yüksektir. Bilinmelidir ki spor yapmak bağışıklık sistemini güçlendiren bir alternatiftir. Bedeniniz sadece sağlıklı ürünler tüketerek değil, gerektiği kadar sporla ve tabi ki duygu durum yönetimi ile sağlık kazanacaktır. Boks derslerine düzenli olarak devam ettiğinizde kendinizi çok daha sağlıklı hissedeceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!