Kick boks ve boks

Boks derslerine başladığınızda kendinize olan güveninizi tazelersiniz, özellikle Kick Boks söz konusu olduğunda 1968 yılından bu yana tüm dünyanın fit olmak için yaptığı bir spor gözünüzün önüne gelmeli. Öyle ki, önceleri Karete tek başına anılıyordu ancak Tayland doğumlu bir Karete ustası olan Muay Thai, dövüş sporları üzerine bir plan çizdi ve Kick Boks sanatını yarattı. Böylece melez spor olarak anılan Kick Boks doğmuş oldu. Melez bir spor olmakla birlikte kadın ve erkeğin yapabildiği, çocukların dahi ders alabildiği Kick Boks, ülkemizde de hayli sevildi. Boks dersleri alırken özellikle fitness yapmak isteyenler için tercih edilir bir alternatif olarak karşımızda.

 

Boks derslerine başladığınızda bedeninizde olacak gelişmeleri takip etmeye de başlayacaksınız. Daha dayanıklı, daha güçlü bir bedene sahip olmanın ayrıcalığını yaşamak istiyorsanız boks, tercih etmenizi önerdiğimiz bir spor. Amatör olarak ilgilenirken sağlığınız için faydalı bir uğraş içerisinde olduğunuzu bilmeniz gerek. Çünkü amaçsız bir şekilde vakit geçirmek için değil, sağlıklı bir ömür kazanmak ve aynı zamanda kendinizi nasıl koruyacağınızı öğrenmek için amatör boks yapıyorsunuz. Amatör olarak boks dersleri almanız, yaşam kalitenizi arttıracaktır.

 

Popüler bir sporla uğraşmak için : Boks!

 

Boks, hiçbir zaman popülerliğinden bir şey kaybetmedi. Amerika’da, ülkemizde ve tüm dünyada medyanın da ilgisini çekmeyi başardı. Gerek Kick Boks gerekse boks, herkesin her yaşta yapabileceği bir spor olduğu için daha fazla kişiye hitap etmektedir. Kick Boks 1980 yılından bu yana Türkiye’de yapılmaktadır. Türkiye Kick Boks federasyonu 1994 senesinde kurulmuştur. 1994 yılından günümüzde Türkiye’de Kick Boks dalında ulusal başarılar da elde edilmiştir.

 

Milli takım boks antrenörü Nafiz Başaran’ın İstanbul Beşiktaş’ta bulunan boks salonunda amatör veya profesyonel olarak boks eğitimi alabilirsiniz. Spor hayatına Kasımpaşa spor kulübünde başlayan Nafiz Başaran, verdiği boks eğitimi ile bu spora gönül vermek isteyen sporculara ışık oluyor. Kendi adıyla kurduğu boks salonunda bir çok ünlü isme de antrenörlük yapan Nafız Başaran, Keremcem Ata Demirer ve Gürgen Öz gibi isimlerin de hocası. Sizler boks yapmak, hayatınıza boks’un getireceği ayrıcalıklara sahip olmak istiyorsanız, Beşiktaş’ta bulunan Nafiz Başaran boks salonuna bakmalısınız.. Kişiye özel boks dersi ve gruplara özel boks dersleri ile bahar dönemini spor yaparak geçirmeniz, beden ve ruh sağlığınız için faydalı olduğu kadar güçlü ve güvende hissetmeniz için de etkilidir. Çünkü boks, savunma sanatıdır. Gerektiğinde kendinizi nasıl savunacağını böylelikle öğrenebilirsiniz. Boks, hayatınıza yeni bir pencere açacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!