Sporun önemi

Hayatınızı denge içerisinde sürdürmek ve sağlıklı bir yaşam sahibi olmak istiyorsanız mutlaka spora yer vermelisiniz. Sporun önemi, hayatı sağlıklı bir şekilde sürdürmek için bilinmelidir. Boks dersi almak ise bu noktada değerlendirebileceğiniz bir seçenek olarak karşınızda. Çünkü boks yaparken aynı zamanda kas gelişiminizi de sağlarsınız. Boks dersine etkili bir şekilde devam edilmesi ile yaşam boyu sağlık elde edebilirsiniz.

 

Her şeyin bir karşılığı olması gerektiğine inananlardansanız, öncelikle harcadığınız zamanın bir karşılığı olması gerektiğini düşünmeniz gerekir. Boks, yani spor yapmak da bu anlamda önemlidir. Boks dersi aldığınızda, boks yapmak için harcadığınız emeğin karşılığını sağlıklı ve zinde bir yaşama sahip olarak alırsınız.

 

Spor yapmanın boş vakitte yapılacak bir şey olmadığını, spor için özel olarak zaman yaratmanız gerektiğini bilmenizi istiyoruz. Karşılığını mutlaka alacağınız, daha iyi bir yaşama sahip olacağınız şey için zaman ayırabiliyor olmanız gerekir. Spor, hayatınızda işe gidip gelmek kadar önemli olmalıdır. Nasıl ki bir işiniz yoksa kendinizi mutsuz ve işe yaramaz hissediyorsanız, spor yapmadığınız dönemlerde de kendinizi aynı güvensizlik içerisinde bulabilirsiniz. Çünkü spor, bedenin beslendiği kadar ruhun da beslendiği bir alandır.

 

Hayat bize çeşitli sürprizler yapacaktır. Beklediğimiz veya beklemediğimiz türden, şaşıracağımız şeyler her an karşımıza çıkabilir. Bunlarla nasıl mücadele edebileceğimizi bilemediğimiz dönemler yaşayabiliriz. Haliyle bu çıkmaz bizleri ruhsal olarak etkileyecektir. Sorunların çözümünü görebilmek içinse sağlıklı düşünebilme yeteneğini kaybetmemiş olmamız gerekir. Spor yaparak hayatınızda bu gibi sürprizlere yer vermiş olsanız bile, kolayca geçiştirebileceğiniz bir dönem olarak yaşar geçersiniz. Spor, en sadık dostunuzdur. Size destek olacaktır. Spor yaparken çok daha fazla oksijen alırsınız, ciğerleriniz daha iyi teneffüs edebilir beynin daha çok oksijen alması sağlanır. Bu da sağlıklı düşünme yeteneğinize etki eder. Sağlıklı düşünebilen insanlar buhran anlarından daha kolay sıyrılacaktır.

 

Hayatın dönüm noktaları zannettiğiniz kadar uzun zamanlar değildir. Anlık kararlar, bir anda yapılanlar hayatı etkiler. Buhran geçiren biri, intiharı düşündüğünde buna bir an içinde karar verir. O an dikkati dağılabilse o karardan cayacaktır ancak bazen anlık verilen kararlar uygulandığında iş işten geçmiş olur.

 

Bu kötü örneği vermemizdeki amaç, boks dersi almanın spor yapmanın faydalarına sert de olsa bir örnek vermekti. İnsanların sağlıklı düşünebilme yeteneğinin önemini görmenizi istememizdi. Spor yapmak sadece bedensel sağlık veya zaman geçirmek için bir araç değildir. Spor yapmanın önemi, hayata sahip çıkmakla aynıdır. Hayatın güzel yönlerini görmek, güzel yönlerini görme isteğini kaybetmemektir. Hayatın güzel yönlerini keşfetmeye devam edeceğiniz güzel bir gelecek için sporu hayatınıza almanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!