Boks Bir Tutkudur

Spor yapmanın ne kadar sağlıklı ve iyi bir uğraş olduğunu, düzenli olarak spor yapanlar bilir. Spora başlamadan, düzenli spor yapmanın faydalarını bilemezsiniz. Başladığınızda ise neden daha öne spora başlamadığınız için kendinize kızarsınız. Boks derslerine başladığınızda, hayatınızın en iyi hobisine sahip olduğunuzu düşünmeniz için onlarca neden olduğunu görürsünüz. Özellikle boks, diğer sporlardan önemli farklarla ayrılır. Çünkü boks, yaşam şeklinizi belirler, karakterinize dahi etki eder.

Sağlamcı bir kişiliğiniz yoksa, boks yapmaya başladığınızda artık sağlamcı biri olursunuz. Boks teknikleri ruhunuza işler. Ayaklarınızın yere daha sağlam basması gereken, ayakların sabit olması gereken boks, bu özelliği ile tüm bir yaşamınıza etki eder. Artık kendinize bile daha fazla güvenirsiniz. Çünkü boks sporunda kendinize güvenmeniz, inanmanız ve asla vazgeçmemeniz öğretilir. Boks dersi sizin için hayat dersi olabilir.

Güçlü durmak, esneklik kazanmak, denge sahibi olmak, dayanıklı olmak bu sporu yapanların sahip olması gereken özelliklerdir. Bu temel özellikleri kazandığınızda gerçek bir boksör olursunuz. Asla mücadeleyi bırakmamak, kazanmak için stratejik olduğu kadar spontane fırsatları değerlendirmek için anlık karar verebilme kabiliyeti gerektirir. İşte bütün bunlara boks derslerini almaya başladığınızda bir bir sahip olmaya başlarsınız. Hayata karşı duruşunuz daha sağlam, istekleriniz daha gerçekçi olmaya başlar. Boks tutkusu, insanları hayata bağlar ve bu bağı sağlamlaştırır. Çünkü boks yapmak, her şeyden önce kişinin kendisini tanımaya başlamasıdır. Gerçek hırslarını, mücadele gücünü, zafer tutkusunu tanımasını sağlar.

Boks bir tutkudur diyoruz çünkü boksa başlayanlar öyle kolay kolay bırakamıyor. Diğer sporlarda başlayıp bırakma görülüyor ancak boks bunlardan biri değil. Boksa başlayanlar adeta hayatlarında yeni bir döneme başlıyor gibiler, sonrasında asla vazgeçmeyecekleri bu yeni dönem onların bedenlerini daha iyi yönetmelerini sağladığı gibi, aynı zamanda öfke yönetimi konusunda da tabiri caiz ise terbiye ediyor.

Sık sık duyarız, hayatın stresi ile mücadele etmek için psikolojik danışmanlık alıyorum! İşte boks derslerine başlayanlar için bu gerekli değil. Boks yaparken veya öğrenirken tamamen bu yöne kanalize olursunuz ve zihniniz boşalır. Sonrasında gerek kum torbası ile çalışırken gerekse boks tekniklerini öğrenirken fazla enerjinizi atarsınız. Dolayısı ile rahatlarsınız. Hem psikolojik danışmanlık almanız gerekmez hem de sağlıklı bir şey yaparak psikolojinizi düzeltirsiniz, beden sağlığınızla birlikte ruh sağlığınıza da sahip olursunuz.

Tutkular, bizler hayata bağlayan şeylerdir. Yaşamınızda tutkularınız yoksa, yaşamdan keyif aldığınızı iddia edemezsiniz. Sadece çalışarak veya sadece sorumluluklarınızı yerine getirmek için mücadele vererek yaşanmaz. Biraz da hobi edinmeli, kendiniz için faydalı şeyler yapmalısınız. Hayatın sadece bir kere sahibi olabilirsiniz, iyi değerlendirmeniz gerekir. Yaşam, verilmiş bir armağandır boşa geçirmemelisiniz. Hobiler edinmeli, zamanı olabildiğince iyi geçirmeye özen göstermelisiniz. Stres atmanız için neler yapabilirsiniz bunları araştırmalısınız, bizim önerimiz ise tabi ki boks!

boks okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!