Boks Çocuklar İçin Uygun Bir Spor Mudur?

Profesyonel bir boksör olmak için küçük yaşlardan itibaren spora yatkınlık kazanılmalıdır. Boks dersleri bu nedenle çocuklar için önemlidir. Özellikle kendine güven, bedenine saygı ve yaşam tarzı açısından spor; özellikle boks, çocukların ilgilenmesi önerilen bir alan olarak karşımızda.

Tüm bunların yanı sıra boks dalında dünyada bir numaralı isimlerin unutulmayan isimler olarak karşımızda durması Muhammed Ali gibi, çocukların bu sporu aynı zamanda popüler olarak görmesini de sağlıyor. Siz de zihnen ve bedenen disiplinli olmaları için çocuklarınızı spor yapmaya teşvik edin!

Boksa Meraklı Çocuklara Nafiz Hoca’dan Öneriler:

  • Boks her zaman solla başlar, solla biter. Aparkat atarken bunu tehlikesini bilerek kullanmalısınız, hepsinden önce rakibinize saygı duymalısınız. Aparkat tehlikelidir fakat yakın mesafeden bu yumruğu atan bir rakibiniz varsa kaçmamalısınız. eskivlerle geçiştirmeye çalışmanız gerekir.
  • Boks çocukların ruhunu da terbiye edecektir, teknik vuruşmak isteyen yeni başlayan sporcular için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, sağ eskivle karşınızda olan rakibin fent sol aparkat ile bocalayabileceğini bilmenizdir. Olabildiğince güç gerektiren ve olabildiğince teknik bir spor olan boks, doğru yerde doğru fent kullanılması gereken yani görünenin eksine strateji sporudur da.
  • Boks dersi için hazırlık yaparken gerekli kıyafetleri de bu nedenle özenle seçmelisiniz. Her spor için geçerli olduğu üzere, boks için de amatör ve profesyonel sporcular vardır. Boks, diğer spor dalları ile disiplin açısından ayrılır. Özellikle rauntların sayısı süresi ve kıyafet gibi detaylar yani malzeme, spor dalında önemlidir.
  • Mideye aparkat her zaman işe yarar!

 

Çocuklar Neden Boks Yapmalı?

Stratejik spor dallarından biri olan boks, iki kişinin tüm kozlarını ortaya koyduğu, bedenle olduğu kadar ruhla da verilen bir mücadelenin adıdır.

Boks, erken yaşlarda öğrenildiğinde yaşam boyu aklınızda olacaktır, böylece sorunlarla mücadele ederken strateji geliştirebilir, beden ve ruh sağlığınız için en mantıklı olanı bulabilirsiniz.

Kazanmak, kaybetmek önemli değildir. Önemli olan doğru şekilde mücadele etmeyi öğrenebilmektir.

Çocuklarınızın hayatla olan mücadelesinde mantıklı adımlar atabiliyor olmaları, bu kararları kendi başlarına alabiliyor olmaları yani mental hazırlıkları sizin için önemlidir. Boks, mental hazırlığın yol göstericilerindendir, önemli bir spordur. Çocuklara boks dersi bu nedenle ebeveynlerin ciddiye alması gereken bir yaz dönemi planı olmalıdır.

Yaz kış demeden fırsat buldukları her anda çocuklarınızın spor yapması ve hepsinden önemlisi ruh ve beden sağlığını koruması için boks dersleri çok işine yarayacak. Çünkü çocuklara öğretilen iyi şeyler onların hayatları boyunca yanında kalır.

Sporcu disiplinine sahip olmasını istediğiniz çocuklarınız için, çocuklara grup boks dersi alternatifini değerlendirebilirsiniz. Özel dersler alabileceğiniz gibi, gruplara özel çalışmaları da değerlendirebilirsiniz.

Nafiz Başaran Boks Okulu’nda çocuğunuz için özel ders imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Kayıt hakkında bilgi almak için şimdi bizi hemen arayın! Telefon numaramız: 0533 353 50 50.

boks okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!