Boksta Ayaklarınızı Sabit Kalmalı

Her sporun kendi içinde incelikleri bulunurken başarılı olmak için küçük ipuçlarına ihtiyacınız vardır. Boks sporu profesyonel olarak yapıldığında sağlam ve karşı tarafı sersemleten yumruğu sadece kol gücü ile atamayacağınızı bilirsiniz. İyi bir yumruk için desteği belinizden alırsınız ve bunun için ayaklarınızın biri önde diğeri biraz geride açık bir şekilde sabit kalması gerekmektedir. Bu pozisyonda bulunduğunuzda ayaklarınızdan ve belinizden aldığınız güç sizin çok daha güçlü bir yumruk atmanızı sağlayacaktır. Bu pozisyon ile atacağınız her yumruk rakibinizi sersemletecek ve nakavt en iyi sonuca ulaşacaksınız.

Boks sporunda başarı elde etmek için basit kurallara sadık kalmanız gerekir. Düzenli olarak antrenman yaparak ve iyi beslenerek boks da başarı elde edebilirsiniz. Boks antrenmanlarınızda her zaman sizi tanıyan bir hoca ile çalışmanız ve özel boks dersi alarak kendinizi geliştirmeniz faydanıza olacaktır. Aldığınız her boks dersi içerisinde kendinizi önce tanımaya yönelik çalışmalarda bulunmalı sonra ise hareketlerinizde rakibiniz açısından bir açık bulunuyorsa bunu engelleyecek savunmaları öğrenerek uygulama yapmalısınız. Her boks dersi içerisinde kendinizi önce zorlayarak sınırlarınızı öğrenmeli ve bu süreç içerisinde kendinizi geliştirdiğinizi de unutmamalısınız. Eğitiminiz sürecinde kendinizi geliştirmek adına her zorlayıcı hareketi yaptığınızda aslında bu harekette pratik yaptığınızı ve rakiple karşı karşıya geldiğinizde zorlanmadan kendiliğinden zor görünen hareketleri dahi yapabileceksiniz.

Boks sporu içerisinde uzun yıllar bulunan kişiler en iyi yumruklarını teknik bilgisinin yanında çok çok alıştırma yaparak kazandıklarını söylemektedir. Bu nedenle iyi bir boks oyuncusu olmak ve rakiplerinizi nakavt ederek en iyi skorları elde etmek istiyorsanız her yumruğunuzun etkili olması için antrenman yaparken hocanızın size karşı yapmış olduğu eleştirileri dikkate almalı ve her zaman en iyi olmak için çalışmalarda bulunmalısınız. Tek başınıza hırsınızı öne çıkaramıyor ya da karakterinizi agresifleştirmek için grup çalışmasına ihtiyacınız varsa boks derslerinizi grup olarak organize edebilirsiniz. Grup boks dersi çalışmalarında farklı kişileri görmeniz ve onlarla karşılıklı olarak çalışmanız bir yandan onların taktiklerini öğrenmenizi sağlarken bu sizin her zaman gelişmenizi destek olmaktadır.
Boks çalışmalarında birden fazla kişi ile çalıştığınızda hırsınızın arttığını ve daha aktif bir şekilde oyun içinde kaldığınızı göreceksiniz. Psikolojide de kanıtlanan seyirci etkisi grup çalışmalarında bulunması nedeni ile boks oyuncularının daha etkili bir oyun çıkarmasını sağlamaktadır. Boks sporunun içerisinde bulunan kişiler aynı zamanda sosyal yaşamlarında daha olumlu olmaları nedeni ile bilinenin aksine agresif tavırları sadece ringlerde görünmektedir. Sporcuların içerisinde bulunan enerji spor yaparken dışarıya aktarıldığı için iş hayatında ya da günlük yaşamında kolay kolay sinirlenmeyerek yaşam kalitelerin her zaman daha üst seviyeye çıkarmaktadır. Spor yapan herkesin yaşam kalitesinde artış olduğu için her yaşta insanın mutlaka bir spor dalıyla ilgilenmesi ve düzenli olarak ilerletmesini öneriyoruz.

boks okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!