Neden Boks Yapmalısınız?

Televizyonda spor müsabakalarında izlemeye alıştığınız ve günün birinde yapmayı düşündüğünüz boks, İstanbul gibi metropoliten bir şehir için bir nevi zorunluluktur. Kendinizi her an savunmak isteyebileceğiniz bir pozisyonda bulabilirsiniz. Hiç kimse karşısına nasıl bir tehlike çıkabileceğini önceden bilemez, ancak gücünüzün farkında olduğunuzda karşılaşabileceğiniz zorluklarla nasıl başa çıkabileceğinizi bilebilirsiniz.

Yetersiz hissetmemek, kendinizi savunabilmek ve hepsinden önemlisi güçlü olduğunuzu hissetmek için boks önemli bir spordur. Kadın erkek herkesin yapabileceği aynı zamanda formda kalmak adına başarılı bir alternatif olan boks, şehir hayatında kendinize açacağınız bir pencere gibidir.

İnsanların günümüzde neden kendilerini çoğu şey için yetersiz hissettiğini ve mutsuzlukla başa çıkmak zorunda kaldığını hiç düşündünüz mü? Bedenimize iyi bakamadığımız için ruh halimizin negatif yönde etkilenmesini engelleyemiyoruz. Hem beslenme hem de spor ile serotonin salgılamayı başarmak zorundayız. Ancak bu şekilde ruh ve beden sağlığına birlikte sahip olabiliriz.

Güçlü olmak için gücünüzü fark etmeniz gerektiğinin altını çizmek istiyoruz, boks size gücünüzü fark ettirecektir. Kendinizden emin olmanızı sağlayacak, şehir insanı olarak aynı zamanda fit ve formda olmanıza imkân verecektir.

Öfke kontrolü içinse istikrarlı bir yol olarak seçebileceğiniz boks, öfkenizden arınmanızı ve ruhunuzu tanımanızı sağlar. Her ne kadar yoga gibi alternatifleri öfke arınma seansları olarak kullanın diyenler olsa da, öfkenizden arınmak için en ideal spor bokstur. Çünkü boks yaparken öğreneceğiniz teknikler, seans tecrübeleriniz sizi sporcu ruhu ile tanıştıracaktır. Sporcu ruhu dingin, sakin, kendinden emin ve istikrarlıdır.

Yaşamın kıymetini bilen insanlar kendilerine iyi bakan insanlardır. Sporun her dalı ile ilgilenmeyi denerler, yaşamlarının bir bölümünde farklı spor dalları ile uğraşmış olan kişilerin hayata bakışı gelişir, pozitif etkiler alır.

Boks yapmak bu anlamda kişisel mutluluğunuz için önemlidir. Aynı zamanda bir savunma sporu olduğu için kendinizi güvende hissetmenizi sağlamanın ötesinde, kendine güvenmenin nasıl bir his olduğunu yeniden keşfetmenizi sağlar.

Farklı spor dalları ile ilgilenerek aynı zamanda sizin sporunuzun hangisi olduğunu keşfetmeye inananlardansanız, boks denemeniz gereken bir spor olarak karşınızda. Çünkü her insan mutlaka bir spora yatkındır. Düzenli olarak yüzmek, boks ve pilates yapmak gibi beden ve ruh sağlığınıza yatırım yapmanızı öneririz.

“Denemeden bilemezsiniz, belki de sizin sporunuz bokstur!”

Bir düşünün, kendimizi güvende hissetmek için neler yapıyoruz? Güvenilir semtlerden ev almak istiyoruz, en sağlam ve güvenilir arabaya sahip olmayı önemsiyoruz. Peki ya bedenimiz? Aslında her zaman bizimle olmayan, olamayan ev ve arabalar için bu denli titiz davranırken, bedenimizin farkında olmak ve daha güçlü, sağlıklı bir bedene sahip olmak için neden harekete geçmiyoruz?

İstanbul’da nezih bir semtte, profesyonel ekipmanlarla boks dersleri almak istemez misiniz? Nafiz Başaran Boks Okulu’na kayıt olmak için hemen şimdi arayın! Telefon numaramız: 0533 353 50 50.

boks okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al!